Dūkštas
Daugiau apie ežerą
1kr/1min
Dūkštas – ežeras rytų Lietuvoje, Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje, Gražutės regioniniame parke, apie 5 km į šiaurę nuo Dūkšto. Mišku į vakarų pusę už kelių kilometrų telkšo Luodis, o į šiaurę – Šventas.

Plotas 519,9 ha. Ilgis iš šiaurės vakarų į pietryčius 3,6 km, didžiausias plotis 2,8 km. Paviršiaus altitudė 139,4 m. Didžiausias gylis 10,5 m, vidutinis gylis 5,4 m. Baseino plotas 24,3 km².

Kranto linija nelabai vingiuota, jos ilgis 11,2 km. Krantai neaukšti, rytuose ir pietuose – pelkėti. Iš visų ežero pusių, išskyrus pietinę, auga miškas (Sausašilio, Žagarinės miškai). Šiauriniame krante yra terasų. Ežere dvi salos, iš viso 0,9 ha. Atabradas smėlingas, bet po plonu smėlio sluoksniu yra durpių, išskyrus šiaurinę dalį, giliau dugne – dumblas. Per ežerą teka Šventoji (išteka iš Beržinio ežero). Pratakumas 21 %. Vandens skaidrumas vasarą siekia 3 m.

Ežere sugaunamos žuvys: karšiai, kuojos, lydekos, lynai, karpiai, plakiai, karosai, aukšlės, seliavos, meknės, sterkai, pūgžliai, vėgėlės, ešeriai, unguriai.
Komentarai (0)